Мохіто (Mojito): рецепт коктейлю в домашніх умовах

від | 23 Травня 2022 | Сам собі бармен, Топ

Мохіто (Mojito) – це освіжаючий коктейль на основі рому, який вже давно став класичним. Мохіто подають у хайболах – високих скляних склянках об’ємом 240 – 350 мл. Для приготування напою знадобиться також коктейльна ложка.

Основний інгредієнт: Ром

Міцність: залежить від міцності рому, яка коливається в межах 37,5 – 63°. При використанні рому 37,5° міцність готового коктейлю буде 16 – 18°.

Смак: тропічний, м’ятний, освіжаючий.

Тип: лонґ дрінк

Кількість інгредієнтів: 5

Складність приготування: легко 

Інгредієнти

Білий ром – 50 мл

Цукровий сироп – 20 мл

Содова (мінеральна вода з нейтральним смаком) – 100 мл

Лайм – 80 г

М’ята – 3 г

Лід – 200 г

Мохіто вдома рецепт - MAUDAU

Як приготувати коктейль

Крок 1. Поклади в хайбол 4 дольки лайму і подави його мадлером.

Крок 2. Візьми в одну руку 10 листочків м’яти та плесни по них іншою рукою.

Крок 3. Додай м’яту в хайбол.

Крок 4. Наповни склянку до верху дробленим льодом. Щоб після танення льоду напій не ставав водянистим, можна наморозити спеціального льоду з рівних частин води, цукру та лаймового соку.

Крок 5. Додай 20 мл цукрового сиропу та 50 мл білого рому.

Крок 6. Долий до верху склянки содову і обережно розмішай коктейльною ложкою.

Крок 7. Додай ще трохи подрібненого льоду.

Крок 8. Прикрась напій гілочкою м’яти та кружальцем лайму.

Альтернативний рецепт приготування Мохіто (Mojito)

Існує дуже багато альтернатив цього освіжаючого напою. Якщо говорити про мохіто, рецепт якого підходив би під визначення «максимально екзотичний», то це кавовий.

Крок 1. Подушити мадлером 3 кружечка лайма з 3 – 4 г тростинного цукру.

Крок 2. Зімни в руці і додай в хайбол 10 листочків м’яти.

Крок 3. Наповни склянку подрібненим льодом до половини.

Крок 4. Додай в шейкер 80 мл еспресо та 4 кубики льоду. Мікшуй, доки розтане лід.

Крок 5. В хайбол влий содову, щоб покрила складники, які в ньому вже є.

Крок 6. Помалу влий в склянку охолоджену каву.

Крок 7. Додай ще трохи подрібненого льоду.

Крок 8. Прикрась склянку м’ятою та лаймом.

Цікаві факти про мохіто

Сучасний варіант напою походить з Куби. Цей напій настільки популярний, що в Сполучених Штатах 11 липня навіть відзначають Національний день мохіто.

Дослідники впевнені, що мохіто існує вже більше 500 років, і це робить його одним з найдавніших коктейльних напоїв у світі. Імовірно, що пірати додавали до рому м’яту і лайм, щоб рятуватися від цинги і заглушати смак і запах дешевого рому.

Мохіто був одним з найулюбленіших напоїв Ернеста Гемінґвея, який завжди ласував ним під час своїх візитів до Куби. Завдяки панові Гемінґвею мохіто став популярним у США. Вважається, що сучасний рецепт мохіто вигадали саме в улюбленому барі письменника у Гавані (це столиця Куби). 

Чергова хвиля популярності напою піднялася у 2002 році завдяки Джеймсу Бонду у виконанні Пірса Броснана. У фільмі «Помри, але не зараз» головний герой зрадив своєму улюбленому мартіні і пристрастився до мохіто.

М’ятно-ромові експерименти

З мохіто важко засумувати, адже існує безліч варіантів цього напою. Смак залежить від сорту рому. Хочеш спробувати «Брудний мохіто»? Просто візьми темний ром. Для цієї версії найкраще пасує коричневий тростинний цукор.

Не бійся експериментувати, коли робиш мохіто вдома. Важко уявити більш літній напій, тож окрім м’яти та лайму в склад можуть входити різні ягоди, фрукти і трави. Серед них кавун, ревінь (румбамбар), персик, ожина, чорниця, і це лише початок списку.

Є варіанти приготування цього напою навіть без рому, наприклад, з горілкою. Пропорції складників ті самі, але замість содової використовують тонік або спрайт, щоб пом’якшити різкий смак основного інгредієнту. Головне правило – обирай якісний алкоголь, адже домашнє мохіто може і повинно бути смачним та безпечним.

Коли чекаєш гостей, що не вживають алкогольні напої, нічого не залишається, як зробити мохіто, який можна подавати навіть дітям. Безалкогольна версія дуже подібна до класичної, але в неї не додається ром. Виходить на диво смачно!

Фото: Максим Фесенко, MAUDAU, безкоштовні фотостоки